Samhandlingskontakter

​Kommunene har en samhandlingskontakt hver og sykehuset har en kontakt for hvert definert område.

Sekretariatet i Samhandlingsutvalget innkaller til møter og er en del av nettverket. Sekretariatet er kontaktpunkt i samhandlingsspørsmål og koordinerer samhandlingsarbeidet. 

Samhandlingskontaktenes funksjon/ oppgaver:

  • Skal ha god kunnskap om samarbeidsavtalen med tilhørende retningslinjer og prosedyrer og har et særskilt ansvar for å veilede og hjelpe ledere og medarbeidere i samhandlingen mellom partene 
  • De inngår i et informasjonsnettverk og tar i mot og videreformidler informasjon (bl.a. fra samarbeidsutvalgene) i egen kommune/ ansvarsområde i SØ
  • Samhandlingskontaktene formidler klager og avvik samt svar på disse
  • Samhandlingskontaktene møtes en gang pr. år for drøfting av erfaringer og utfordringer i samhandlingsarbeidet

Samhandlingskontakter funksjonsbeskrivelse - Helsefellesskapet Østfold (pdf.)

Samhandlingskontakter

Navn: Heidi Sommerseth
Tittel: Avdelingsleder
Adresse: Aremark kommune, 1798 Aremark
E-post: heidi.sommerseth@aremark.kommune.no
Telefon: 415 54 705

Navn: Tone Marie Svendsen
Tittel: Rådgiver internkontroll og kvalitetssystem
Adresse: Stab helse og velferd, Fredrikstad kommune, pb. 1405, 1602 Fredrikstad
E-post: toasve@fredrikstad.kommune.no 
Telefon: 95 29 72 86

Navn: Anniken Nilsen
Tittel: Rådgiver, stab helse og mestring
Adresse: Halden kommune, Storgt. 8, 1771 Halden
E-post: anniken.nilsen@halden.kommune.no​
Telefon: 412 72 441

Navn: Trude Irgens
Tittel: Enhetsleder
Adresse: Hvaler kommune, Dypedalsåsen bo- og behandlingssenter
Telefon: 951 01 133

Navn: Jan Erik Eide
Tittel: Rådgiver Koordinering og inntak, Helse og Velferd
Adresse: Indre Østfold kommune,
E-post: jan.eide@io.kommune.no​
Telefon: 

Mina Berger
E-post: mina.berger@marker.kommune.no  

Navn: Mette Thomson
Tittel: Rådgiver kommunalområdet Helse og mestring
Postadresse:  Postboks 175, 1501 Moss
Besøksadresse: Larkollveien 9, 1570 Dilling
E-post: Mette.thomson@moss.kommune.no
Telefon: 977 03 701

Navn: Kirsti Engedahl
Tittel: Helsekoordinator
Adresse: Rådhusveien 1, 1890 Rakkestad. Postboks 264.
E-post: Kirsti.engedahl@rakkestad.kommune.no
Telefon: 69 22 55 00, 45 87 62 70

Navn: Camilla Hauge Brarud
Tittel: Avdelingsleder tildelingskontoret
Adresse: Skråtorpveien 2a, 1640 Råde
E-post: camilla.hauge.brarud@rade.kommune.no 
Telefon: 982 40 164

Navn: Tine Sofie Sørensen
Tittel: Teamleder, Team samordna tjenester
Adresse: Sarpsborg kommune, Roald Amundsensgate 17, 1702 Sarpsborg
E-post: samhandlingskontakt@sarpsborg.com 
Telefon: 940 18 607

Navn: Hanne Bøhler
Tittel: Pleie- og omsorgsleder
Adresse: Skiptvet, postboks 115, 1806 Skiptvet
E-post: hanne.bohler@skiptvet.kommune.no ​
Telefon: 

Navn: Aud Palm
Tittel: Resultatområdeleder for sykehjemmet
Adresse: Vestby kommune, Rådhusgt.1, 1540 Vestby
E-post: aud.palm@vestby.kommune.no
Telefon: 64 98 24 25, 415 31 370

Tjenestekontoret Våler kommune
Navn: Line Andersen
E-post: tjenestekontoret@valer.kommune.noline.andersen@valer.kommune.no 
Telefon: 94 99 48 32

Samhandlingsavdelingen
Adresse: Sykehuset Østfold, Kalnes samfunnsbygg,
Kalnesveien 380, 1712 Grålum
 
Kontkatperson: Linda Eikemo. Mob.: 951 51 956


 

Sist oppdatert 07.09.2023