Undersøkelsen krever ingen forberedelser.
Ultralyd av arterier
Ved ultralydundersøkelse brukes lydbølger (ultralyd) som sendes inn i kroppen hvor de treffer forskjellige typer vev og reflekteres tilbake. Ut ifra det reflekterte signalet (ekkoet) skapes det bilder av organene og det måles blodstrøm i blodårer. Teknikken kan sammenliknes med et ekkolodd. Dersom du har tette pulsårer, kan vi bruke ultralyd til å lage «levende» bilder av blodårene. Slik kan vi både se fortetninger i pulsårene og måle hva slags effekt fortetningene har på blodstrømmen.
Før
Under
Etter
Kontakt
Bildediagnostikk (radiologi)
Oppmøtested
Vi holder til både på Kalnes og i Moss - se på innkallingsbrevet hvor du skal.
Sykehuset Østfold Kalnes
Avdeling for bildediagnostikk, Kalnes
Kalnesveien 300,1714 Grålum
Sykehuset Østfold Moss
Avdeling for bildediagnostikk, Moss
Peer Gynts vei 78, 1535 Moss
Mammografi
Hvis du har fått en henvisning fra din fastlege til mammografi til brystdiagnostisk senter, så skal du møte opp i vestibylen på sykehuset og registrere ditt fremmøte i selvinnsjekksautomat før du går til ventesonen. Dette får du varsel om på SMS etter innsjekk.
Mammografiscreening
Har du blitt kalt inn til mammografiscreening av Kreftregisteret så skal du til Kalnes samfunnsbygg/adminstrasjonsbygget som ligger på oversiden av sykehuset.
Info om hvordan du finner fram til mammografiscreening og parkering